Dünyayı İlikliyoruz

Bünyesindeki şirketler ile tekstil ve hazır giyim sektörünün aksesuar ve makine ihtiyaçlarına uzman çözümler sunan Haksever Group,‘Dünyayı ilikliyoruz’ sloganı ile faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Hazır giyim aksesuarları olarak kullanılan düğme, çıt çıt, kuşgözü, fermuar ucu, toka, bağ ucu, perçin, stoper, metal logo, etiket gibi çeşitli metal aksesuarların üretimini gerçekleştiren Haksever Group; aynı zamanda düğme, çıt çıt, ve perçin çakma makinelerinin de üretimi ile hizmet veriyor.
Sektörde çeyrek asrı aşan tecrübesi ile müşterilerine her zaman en yenilikçi ve kaliteli ürünleri sunmaya özen gösteren Haksever Group, bu konudaki titizliğine kullandığı hammaddelerin seçiminde başlıyor.
Yayın grubumuzun sorularını yanıtlayan Haksever Group İhracat Direktörü İbrahim Emre Cengiz, ürün çeşitliliğinden, yenilenen makine grubuna birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.
Haksever Group olarak, ürünlerin kalitesi için kullandıkları hammaddelerin seçimine özenle başladıklarını kaydeden İbrahim Emre Cengiz, şunları paylaştı; “Haksever Group kullandığı zamak ve prinç hammaddelerinin tedarikinde gösterdiği önem ile ön plana çıkmaktadır. Kaliteli üretim ancak kaliteli hammadde ile olur ilkesi ile hareket eden Haksever, kullandığı kaliteli hammadde ile ürettiği tüm metal aksesuarlarda farkını ortaya koyuyor. Özellikle 10 binin üzerinde düğme çeşidi ile hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren firmamız, üretim şekilleri ve kullanılan malzemeler itibariyle çok sayıda tür ve kategoriye sahiptir. Düğmelerin üretiminde metal, plastik bazlı hammaddeler, kemik, tahta, deniz kabuğu, meyve kabuğu gibi doğal hammaddeler kullanılabiliyor. Üretilen tüm bu ürünler ve özellikle metal ürünlerde kullanılan hammaddelerin özenle seçimi, ürünlerin her anlamda kaliteli olmasını sağlıyor. Haksever Group, ayrıca ürün çeşitliliğini arttırmak ve bunun için gerekli olan kalite ve inovasyon yatırımlarına da devam ediyor.”

“Müşterisinin Tarzı Kadar Sağlığını da Düşünen Markaların Tercihi Olduk”

Kaliteli hammadde kullanımı ve kaliteli ürün politikasıyla hareket eden Haksever Group’un aynı zamanda geri dönüşüme yönelik projelere de önem verdiğini sözlerine ekleyen Cengiz, “Kaliteli üretim ancak kaliteli hammadde ile olur ilkesinden yola çıkarak öncelikle kullandığımız hammaddeleri saflaştırma yoluna gittik ve bu aşamada kalitesi sertifikalanmış hammaddeleri tercih ederek geri dönüşüm politikamızı belirledik. Geri dönüşüm projemiz aynı zamanda çevreye verdiğimiz etkiyi ve su kullanımını da azalttığı için maliyetlerde ve çevreye olan etkilerinde oldukça olumlu geri dönüşler elde ettik.” dedi.
Kaliteli hammadde ile başlayan üretim sürecini denetimlerle güçlendirdiklerini kaydeden Cengiz, “Kontrol edemediğimiz süreçlerde bilinmezlikleri minimize etmek adına bütün üretim süreçlerini bünyemiz altında toplayarak kalitede sürekliliği temin ettik. Kalite anlayışımızı genele yayarak, kalite sistemlerimizi sadece üretimde değil her birimimizde ayrı ayrı uygulamaya aldık. Firmamızın güncel gelişmelere ve yeniliklere ayak uydurması, çağın gerekliliklerine uygun stratejiler geliştirmesi için dijital platformlarda da kalite ve inovasyon uygulamalarımızı başlattık. Kaliteli ürün üretmek isteyen, bizim gibi müşterisinin tarzı ve moda anlayışı kadar sağlığını da düşünen marka sahiplerinin tercihi olduk.” sözlerine yer verdi.

“Makinelerimizin Başarısını Global Pazara Sunacağız”

Haksever Group’un uzun yıllardır düğme, çıt çıt, ve perçin çakma makinelerinin üretimi konusunda da hizmet verdiğini kaydeden İhracat Direktörü İbrahim Emre Cengiz, makine grubunda yaptıkları yenilikler hakkında da bilgiler paylaştı. Cengiz, “Makine üretimimiz aslında yeni değil, ancak makine parkurumuzu ve ürünlerimizi yeni nesil teknoloji güçlendirdik ve yeni nesil makineler ürettik. Yeni nesil makinelerde müşterilerimizin talep ve şikayetlerini, üretim esnasında yaşadığı sıkıntıları dikkate alarak geliştirmeler yaptık. Bu sayede bir adım öne çıktığımızı düşünüyorum. Makinelerimizi tıpkı bir lego mantığı ile tasarladık. Bu sayede kolay güncellenebilir, değiştirilebilir, tamir ve servis sağlanabilir hale getirdik. Bununla birlikte servis sürelerini kısalttık, parça arızlarında müşterinin kendisinin bile çıkartıp takabileceği kolaylıkta ve hızda bir sistem kurduk.” dedi. Bu yeniliklerle birlikte müşterilerin maliyet ve zaman konusunda tasarruf edebildiğini sözlerine ekleyen Cengiz, “Hedefimiz çok talep gören makinelerimizi dünya pazarlarına da sunup, global pazarda başarısını kanıtlamak.” dedi.2016 yılında başladıkları 5 yıllık stratejik plan doğrultusunda üst segment pazarları hedeflediklerini belirten Cengiz, “Ürünlerimiz halihazırda çok geniş bir coğrafyada talep bulmakta. Avrupa, Orta Asya, Güney Pasifik, Orta Doğu ve Arap yarım adasında ürünlerimiz satılıyor. Ancak henüz olmadığımız Amerika kıtası hedeflerimiz arasında yer alıyor. 2017 yılı için pazarlama projelerimizi gerçekleştireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Aksesuar En Önemli Detay

Kaliteli ürün ve hizmet sunarak müşterilerinin tercihi olan Haksever Group’un ürünlere 2 farklı şekilde baktığını belirten Cengiz, “Bizim ürettiğimiz ürün aslında iki türe ayrılır; birincisi zaruriyet, yani pantolonda yer alan bir düğme, zaruriyettir çünkü o olmadan pantolon bitmiş olamaz ve giyilemez. İkincisi ise zerafet ve letafettir. Dümdüz siyah bir elbisenin omuzlarında önünde ve yakalarında yer alan aksesuarlar o sıradan siyah elbisenin tarzını ve şıklığını tayin eder. Bizim ürettiğimiz ürünler hacimsel olarak bir kıyafette çok küçük bir alan kaplıyor ancak kıyafetin ana temasını ve giyen kişinin tarzını belirleyen asıl etken. Kumaşı, dikimi, rengi, deseni ne kadar güzel ve kaliteli olur ise olsun, tene dokunduğunda alerji yaratan veya kopup düşen ya da rengi değişen kalitesiz bir aksesuar diğer bütün bileşenlerin de kalitesiz ve ucuz görünmesine ve yaratmaya çalıştığınız veya var olan markanızı yerle bir etmeye yetecektir. Aksesuar geneli belirleyen en önemli detaydır.” sözlerine yer verdi.